Strawberries were on sale…really on sale. So I bought 8 boxes. Went back and bought an additional 8, and went back again and again. I was addicted. They were $.49 a box. I couldn’t get enough. We had strawberry everything. Strawberries and milk, strawberries and yogurt, strawberry smoothies, strawberry shortcake, chocolate dipped strawberries, strawberry/fruit salsa. Strawberries, strawberries, strawberries. After all that I could think of to include strawberries in, I still had boxes and boxes of fruit. So I made jam. Lots of jam, both canned and frozen. We probably have a 2 year supply of jam…you know where to come if you have a lonely jar of peanut butter.